Přijatá zpráva - ostatní

Zadávací řízení Hmotnostní spektrometr IRMS
Odesílatel Viktorie Dašková
Organizace odesílatele Ústav jaderné fyziky AV ČR, v. v. i. [IČO: 61389005]
Příjemce Všichni (včetně veřejnosti)
Datum 03.02.2021 09:48:24
Předmět Žádost o vysvětlení zadávací dokumentace č. 2

Vážení,

Zadavatel v souladu s ustanovením části VIII Výzvy k podání nabídky (dále jen „Výzva“) poskytuje vysvětlení zadávacích podmínek.

Vysvětlení zadávacích podmínek poskytuje zadavatel stejným způsobem, jakým byly zadávací podmínky poskytnuty, tedy uveřejněním na profilu zadavatele.

Zadavatel ÚJF AV ČR v. v. i. dne 1. 02. 2021 obdržel dotaz č. 2 k technické specifikaci předmětné zakázky viz níže.

Dotaz č. 2:
"Vznášíme dotaz k prvnímu parametru uvedenému v zadání “bezesvárový magnetický sektorový analyzátor s pevným nastavením všech iontových optických komponentů včetně elektromagnetu“.
Rozporujeme požadavek na „bezesvárový magnetický sektorový analyzátor“ (tj. nesvařovaný, vyrobený z jednoho kusu hliníkového bloku). Tato technologie je specifická pro jeden typ IRMS přístroje. Ostatní IRM spektrometry nabízené jak námi, tak i jinými výrobci, jsou z leštěné oceli, která je svařována pod UHV vakuem. Tato technologie zaručuje vysokou účinnost čerpání vakua, dokonalou těsnost a velmi nízkou retenci vodních par díky inertnímu a neporeznímu povrchu leštěné oceli.
Bude-li nám to umožněno, můžeme zdokumentovat technickou publikací k tomuto účelu vytvořenou a zveřejněnou na webových stránkách a popřípadě i experimentálně prokázat a v nabídce garantovat, že námi nabízený IRMS systém je schopen vytvořit z atmosférického tlaku pracovní vakuum (iontový zdroj versus magnetický sektorový analyzátor – 1 x 10-7 mbar) pro kontinuální průtok, během 6 hodin s H2O píkem < 7 x 1012 nA a stabilitu takto docíleného vakua dalších 6 hodin.
Žádáme, aby nám bylo umožněno nabídnout IRMS systém z leštěné oceli, svařované pod Ultra vysokým vakuem".

Odpověď č. 2:
Předpokládáme, že bezesvárový magnetický sektorový analyzátor s pevným nastavením všech iontových optických komponentů včetně elektromagnetu má z podstaty plně homogenní materiálové a fyzikální vlastnosti.
Vzhledem k tomu, že naše plánované experimenty budou zaměřeny na různé látkové substance a introdukovány v dynamickém režimu ze vstupů, jako je EA, LC, GC, očekáváme lepší chování homogenního bezesvárového povrchu ve srovnání s nehomogenním se svárem. Domníváme se, že i vyhlazený svár z hlediska porozity či materiálové a strukturní nehomogenity, může hrát významnou roli v adsorpčně/desorpčních procesech a statisticky významně ovlivňovat výsledky.

Proto zadavatel trvá na původním znění podmínek.

S pozdravem,
Ing. Viktorie Dašková